Pasaulis piniguose
Šiandien devintokai gyvenimo įgūdžių pamoką praleido kitaip – ne klasėje, o Pinigų muziejuje. Tai vieta, kur susipina istorija, geografija ir ekonomika, kviečianti pažinti ne tik Lietuvos, bet ir viso pasaulio pinigų raidą. Mokiniai dalyvavo smagioje ir įtraukiančioje edukacijoje. Susiskirstę į komandas, jie turėjo atpažinti įvairių šalių valiutas pagal pateiktas užuominas. Čia prireikė ne tik istorinių ir geografinių žinių, bet ir kūrybiško mąstymo, gebėjimo dirbti drauge, ieškoti sprendimų ir argumentuoti savo pasirinkimus. Kiekviena komanda stengėsi iš visų jėgų, o geriausiai pasirodę buvo apdovanoti Pinigų muziejaus suvenyrais. Tačiau staigmenų netrūko ir kitiems dalyviams – muziejus pasirūpino, kad visi grįžtų ne tik praturtėję žiniomis, bet ir su simbolinėmis dovanomis. Tokios pamokos primena – mokymasis gali būti kupinas atradimų, jei tik leidžiame sau pažvelgti į pasaulį plačiau.
7 klasės komandos formavimo išvyka 🍕🎬
Balandžio 11 d. mūsų 7 klasės mokiniai kartu su auklėtoja Liucija Jatsramskiene dalyvavo auklėjamojoje pamokoje už mokyklos ribų, kurios metu stiprino klasės bendrystę ir geriau pažino vieni kitus. 💬💙
Pamoka vyko netradicinėje aplinkoje – Apollo kino teatre bei picerijoje. Žiūrėdami filmą, diskutavome apie vertybes, draugystę ir bendravimą, o vėliau jaukiai leidome laiką picerijoje, dalindamiesi įspūdžiais ir smagiais pokalbiais. 🍕🎥
Tokia patirtis padeda auginti pasitikėjimą, supratimą ir kurti tvirtą klasės komandą. ❤️
Edukacija per tradiciją – Vilniaus krašto verbų pynimo dirbtuvės
Balandžio 11 dieną 1 klasės mokiniai dalyvavo edukacinėse dirbtuvėse Sudervės kultūros centre. Susitikimo tema – tradicinių Vilniaus krašto verbų pynimas – spalvingų, rankų darbo papuošimų, kurie yra neatsiejama šio regiono tradicijų dalis.
Prižiūrimi meistrės p. Jadvygos Jodel, vietos kultūros centro vadovės p. Zigfrydos Michalkevič ir auklėtojos Anos Miliuškevič, vaikai mokėsi atpažinti džiovintus augalus, derinti juos į spalvingas kompozicijas ir rišti tradicines verbas.
Šios dirbtuvės buvo ne tik puiki proga lavinti rankdarbių įgūdžius, bet ir artimiau susipažinti su savo krašto kultūriniu paveldu. Mokiniai dirbo su dideliu džiaugsmu, o savo rankomis sukurtas gražias verbas parsivežė namo. Artėjančią Verbų sekmadienį jos bus pašventintos bažnyčioje.
Nuoširdžiai dėkojame Sudervės kultūros centrui už prasmingą ir įkvepiančią tradicijų pamoką, vaišes šviežiomis beržų sultimis, saldumynais bei velykinėmis dovanėlėmis.
Dalyvaujamojo biudžeto dirbtuvės
Dalyvaujamojo biudžeto dirbtuvės: kaip kalbėti, kad tave Balandžio 10 dieną mėnesį 7 ir 9 klasių mokiniai dalyvavo nuotolinėje pamokoje „Dalyvaujamojo biudžeto dirbtuvės: kaip kalbėti, kad tave išgirstų – idėjos pristatymo menas“. Užsiėmimo metu mokiniai gilino viešojo kalbėjimo, argumentavimo ir kūrybiško idėjų pristatymo įgūdžius. Dirbtuvės buvo orientuotos į tai, kaip efektyviai ir įtaigiai išsakyti savo nuomonę, perteikti mintis auditorijai ir pristatyti idėjas Dalyvaujamojo biudžeto projektui. Tokie užsiėmimai padeda ugdyti savarankiškumą, pasitikėjimą savimi bei skatina aktyvų pilietiškumą.
Atvirų durų dienos Vilniaus automechanikos ir verslo mokykloje
9-10 klasių mokiniai balandžio 10–11 d. apsilankė Atvirų durų dienose Vilniaus automechanikos ir verslo mokykloje. Pasinaudoję proga, mokiniai kartu su mokytoja Beata Zubricka, atsakinga už karjeros ugdymą mokykloje, šiandien vyko į Bukiškio skyrių. Ekskursijos metu susipažinome su mokykla, profesijomis ir praktinėmis veiklomis. Gavome atsakymus į visus klausimus apie mokymosi galimybes. Tai buvo puiki galimybė mokiniams praktiškai susipažinti su profesijomis, išmokti naujų, naudingų dalykų ir praplėsti akiratį.
Dailės pamoka III klasėje
III klasėje vyko ypatinga dailės pamoka, kurios metu persikėlėme į Velykų pasaulį – kupiną spalvų, raštų ir kūrybinių idėjų. Pamokos tema buvo margučių dekoravimas.
Pamokos pradžioje vaikai susipažino su margučių dažymo tradicija – sužinojo, kad tai senovinis paprotys, simbolizuojantis naują gyvybę ir pavasario atėjimą. Vėliau kiekvienas vaikas gavo kiaušinį marginimui. Kai baigėme marginti kiaušinius, atėjo metas spalvingai dekoruoti dėžutes margučiams. Vaikai mokėsi ne tik puošti, bet ir planuoti bei derinti įvairias medžiagas – tai buvo puiki kūrybiškumo ir bendradarbiavimo pamoka!
Didžiuojamės mūsų sportininkais! 🏆
Balandžio 9 d. mūsų mokykloje vyko pagrindinio ugdymo sporto varžybos „Drąsūs, stiprūs, vikrūs“ (2014 m. gim. ir jaunesnių mišri grupė).
Džiaugiamės pranešdami, kad mūsų mokyklos komanda iškovojo I vietą! 🥇
Nuoširdžiai sveikiname visus mokinius, kurie drąsiai, stipriai ir vikriai atstovavo mūsų mokyklai. Taip pat dėkojame mokytojams, kurie juos paruošė – jūsų atsidavimas ir darbas davė puikių rezultatų!
👏 Bravo mūsų mažiesiems sportininkams!
Didžiuojamės jumis!
„Palmės pynimas”
Balandžio 9 d. III-ios klasės mokiniai dalyvavo išskirtinėse pamokose, kurias organizavo NDKC skyrius Rastinėnuose. Pamokos pavadinimu „Palmės pynimas“ buvo puiki proga susipažinti su liaudies tradicijomis ir lavinti vaikų kūrybinius įgūdžius. Vaikai sužinojo apie palmės simboliką ir jos istoriją. Pamokų metu vaikai galėjo parodyti savo kūrybiškumą, pasirinkdami medžiagas palmėms pinti – tarp jų buvo džiovintų gėlių, juostelių, spalvotų popierių ir natūralių šakelių. Kiekvienas mokinys sukūrė savo palmę. Tokios pamokos ne tik lavina rankų įgūdžius, bet ir moko bendradarbiavimo, komandinio darbo bei pagarbos tradicijoms.
Velykiniai margučiai dekupažo technika – kūrybinės „Mažojo menininko“ būrelio dirbtuvės
Velykos – puiki proga derinti tradicijas ir kūrybiškumą. Per paskutinius „Mažojo menininko“ būrelio užsiėmimus mokiniai turėjo galimybę susipažinti su dekupažo technika ir pasigaminti ypatingus, dekoruotus margučius.
Dekupažas – tai dekoravimo būdas, kai prie daikto paviršiaus klijuojami popieriniai servetėlių arba specialūs raštai. Mokiniai su didžiuliu susidomėjimu rinkosi motyvus, kruopščiai juos klijavo ant kiaušinių ir padengė apsauginiu laku. Rezultatai pranoko visus lūkesčius – gimė tikri mažieji meno kūriniai, stebinantys spalvų įvairove ir tikslumu.
Ši veikla ne tik lavino vaikų smulkiąją motoriką, bet ir skatino kantrybę bei estetinį suvokimą. Kiekvienas dalyvis galėjo parsinešti savo kūrinį namo ir juo pradžiuginti šeimos narius per Velykas.
Džiaugiamės mokinių entuziazmu ir nekantriai laukiame kitų kūrybinių susitikimų!