Prevencinė veikla

Mokykla dalyvauja šiose prevencinėse programose:

 

1. Kimoči – koordinatorė socialinė pedagogė Agata Jačnik.

„Kimoči“ (japoniškai „kimochi“ reiškia „jausmas“) – tai ikimokyklinio ugdymo programa, kurios pagrindas yra socialinių ir emocinių kompetencijų lavinimas. „Kimoči“ programa skirta emociniam intelektui ugdyti, pozityviam elgesiui skatinti ir bendradarbiavimo įgūdžiams lavinti. Socialiniai ir emociniai ikimokyklinio amžiaus vaikų įgūdžiai lavinami žaidžiant su „Kimoči“ žaislais – minkštomis lėlytėmis.

Programos tikslas – išmokti valdyti ir išreikšti jausmus pozityviu būdu.

Uždaviniai:

  • Išmokti atpažinti ir valdyti emocijas;
  • Mokytis rūpintis ir padėti kitiems;
  • Ugdytis gebėjimą kurti pozityvius santykius.

 

2. Zipio draugai – koordinatorė pradinio ugdymo vyresn. mokytoja Božena Kasparienė.

„Zipio draugai“ tikslas – padėti 5–7 metų vaikams įgyti socialinių bei emocinių sunkumų įveikimo gebėjimų, siekiant geresnės vaikų emocinės savijautos.

Programa „Zipio draugai“ moko vaikus, kaip įveikti kasdienius emocinius sunkumus: atstūmimą, vienatvę, patyčias ar priekabiavimą, sunkius pokyčius. Padeda suvokti ir skatina kalbėti apie savo jausmus, ieškoti būdų su tais jausmais susitvarkyti. Moko vaikus empatijos, susirasti draugų, kreiptis paramos ir ją priimti bei padėti aplinkiniams. Padeda ne tik nesileisti būti patyčių aukomis,  bet ir patiems netapti priekabiautojais.

https://www.vaikolabui.lt/zipio-draugai/

 

3. Obuolio draugai – koordinatorė socialinė pedagogė Agata Jačnik.

Tarptautinė programa „Obuolio draugai“ yra programos „Zipio draugai“ tęsinys, skirtas jau vyresniems vaikams, t.y. 8 – 10 metų.

Programa „Obuolio draugai“ padeda ugdyti vaikų socialinius ir emocinių sunkumų įveikimo gebėjimus: moko vaikus suvokti ir kalbėti apie jausmus, pasakyti tai, ką nori pasakyti, įdėmiai išklausyti, susidraugauti ir išsaugoti draugystę, kreiptis pagalbos ir padėti aplinkiniams, įveikti vienišumą, atstūmimą, patyčias ar priekabiavimą, spręsti konfliktus, lengviau išgyventi pasikeitimus, netektis ir netgi mirtį.

https://www.vaikolabui.lt/obuolio-draugai/

 

4. Olweus smurto ir patyčių prevencinė programa – koordinatorė pradinio ugdymo vyresn. mokytoja Božena Kasparienė.

Programos tikslai:

  • Sumažinti patyčias tarp mokinių.
  • Užkirsti kelią naujų patyčių atsiradimui.
  • Siekti geresnių mokinių tarpusavio santykių mokykloje.

https://www.nsa.smm.lt/svietimo-pagalbos-departamentas/psichologijos-skyrius/prevencija/olweus-patyciu-prevencijos-programa/olweus-programa/