KTU „FabLab Junior Kaunas“ dirbtuvėse
Birželio 2 d. 8 klasės mokiniai kartu su fizikos mokytoja Alina Makovska dalyvavo KTU edukacijoje „FabLab Junior Kaunas“ kūrybinės inžinerijos dirbtuvės moksleiviams“. Edukaciją pravedę KTU dr. Mindaugas Čepėnas i Eidenis Kasperavičius.
Šių įtraukiančių ir interaktyvių dirbtuvių metu mokiniai susipažino su elektronikos pasauliu, tyrinėjo įvairius elektronikos komponentus – šviesos diodus (LED), rezistorius ir kondensatorius, sužinojo, kaip jie veikia ir kokį vaidmenį atlieka kasdien naudojamuose įrenginiuose.
Praktinių veiklų metu mokiniai mokėsi litavimo pagrindų, jungė atskiras detales į veikiančias schemas, skaitė ir interpretavo elektronikos brėžinius bei patys kūrė paprastus elektroninius įrenginius. Tai buvo puiki galimybė teorines fizikos ir technologijų žinias pritaikyti praktikoje.
Edukacija ne tik suteikė vertingų inžinerinių ir technologinių įgūdžių, bet ir paskatino kūrybiškumą, smalsumą bei domėjimąsi mokslu. Nuo pirmojo litavimo taško iki švytinčio LED – kiekvienas mokinys galėjo patirti kūrimo džiaugsmą ir suprasti, kaip idėjos virsta realiais veikiančiais įrenginiais.
Tai buvo įkvepianti pažintis su inžinerija ir technologijomis, galbūt tapsianti pirmaisiais žingsniais į būsimą kūrėjo, išradėjo ar inžinieriaus kelią.
Pilietiškumo ir gynybos įgūdžių mokymai
Gegužės 27-29 dienomis mūsų mokyklos 9 klasės mokiniai dalyvavo trijų dienų Pilietiškumo ir gynybos įgūdžių kurso mokymuose, kurių metu įgijo vertingų teorinių žinių ir praktinių įgūdžių, reikalingų kasdieniame gyvenime bei ekstremalių situacijų metu.
Pirmąją mokymų dieną mokiniai susipažino su išgyvenimo paketu, jo sudėtimi bei naudojimo galimybėmis. Taip pat nagrinėjo temą „Ekstremalių situacijų ABC“, mokėsi suteikti pirmąją medicinos pagalbą, tinkamai naudoti turniketus, aptarė higienos ir maitinimosi lauko sąlygomis principus.
Antrąją dieną vyko pasiruošimas žygiui. Mokiniai mokėsi orientuotis miške ir mieste, susipažino su įvairiais palapinių bei laikinų pastogių statymo būdais. Praktinių užsiėmimų metu rišo įvairių tipų mazgus, aptarė jų paskirtį ir panaudojimo galimybes. Taip pat turėjo galimybę išbandyti taiklumą šaudydami pneumatiniu šautuvu.
Trečiąją dieną mokinių laukė žygis, kurio metu jie atliko įvairias praktines užduotis, pritaikė įgytas žinias bei mokėsi tinkamai paruošti laužavietę ir įkurti laužą naudojant skeltuvą.
Šios veiklos ne tik praplėtė mokinių žinias apie pilietiškumą, saugumą ir pasirengimą ekstremalioms situacijoms, bet ir ugdė bendradarbiavimo, atsakomybės bei savarankiškumo įgūdžius.
Nuoširdžiai dėkojame Vilniaus šaulių kopos vadui Kostui Ivanauskui už profesionaliai organizuotus mokymus, įdomias veiklas, perduotas žinias ir ypatingą kantrybę dirbant su mokiniais.
Kelionė aplink pasaulį per vieną dieną!
3 klasės mokiniai dalyvavo integruotose pamokose, apjungiančiose lenkų kalbą, geografiją ir meną. Tai buvo diena, kupina mokymosi, atradimų ir puikios pramogos!
Mūsų nuotykį pradėjome nuo didžiulių kelionių žemėlapyje ir gaublyje. Trečiokai su entuziazmu pažino ir nurodė žemynus bei įvairias valstybes. Be to, jie tobulino savo rašybos įgūdžius, mokydamiesi teisingai rašyti žemynų, šalių ir jų gyventojų pavadinimus – o tai, kaip paaiškėjo, visai nėra taip paprasta!
Vėliau pamoka persikėlė į lauką. Aplankėme netoliese esantį akmens skulptūrų parką, kur mokinius laukė įdomios detektyvinės ir meninės užduotys. Vaikai turėjo surasti ir užrašyti šalių, iš kurių kilę atskirų kūrinių autoriai, pavadinimus, taip pat sukurti savo spalvingus pasirinktų skulptūrų aprašymus.
Pabaigoje netrūko linksmų judrių žaidimų gryname ore!
Tai buvo nepaprastai sėkmingos pamokos, kurios įrodė, kad mokymasis gali būti tikra nuotykių kelionė. Bravo mūsų nuostabiesiems atradėjams!
„Geografija, literatūra ir aromatų pasaulis“ – mokymasis už mokyklos ribų
Gegužės 28 dieną mokiniai dalyvavo integruotoje geografijos ir lenkų kalbos pamokoje už mokyklos ribų, kurioje mokymasis buvo derinamas su praktiniu kultūros, istorijos ir meno pažinimu. Užsiėmimus papildė kvepalų kūrimo dirbtuvės, kurių metu mokiniai susipažino su kvapų gamybos paslaptimis, atrado aromatinių natų skirtumus bei kūrė savo unikalias kompozicijas, lavindami kūrybiškumą ir vaizduotę.
Kita programos dalis buvo edukacinis orientacinis žaidimas Vilniaus mieste. Mokiniai lankė vietas, susijusias su žymiais lenkų rašytojais ir poetais – Adomu Mickevičiumi, Julijumi Slovackiu, Juozapu Ignacu Kraševskiu bei Česlovu Milošu, pažindami istoriją ir literatūrą tiesiogiai svarbiose lenkų kultūros vietose.
Išvyka taip pat tapo puikia proga stiprinti ryšius tarp Sudervės pagrindinės mokyklos ir Paberžės gimnazijos mokinių. Pokalbiai su turistais iš įvairių šalių Vilniaus senamiestyje padėjo mokiniams įveikti kalbinius barjerus, ugdyti bendravimo gebėjimus bei geriau pažinti tarptautinį ir daugiakultūrį Vilniaus charakterį.
Tai dar vienas pavyzdys, kad mūsų mokytojų organizuojamas ugdymas už mokyklos ribų įkvepia, ugdo mokinių pomėgius ir leidžia įgyti žinių per patirtį.
Kelionė į Estiją
Gegužės 21 ir 22 d. mūsų mokyklos mokinių grupė dalyvavo kelionėje į Estiją per Latviją.
Aplankėme Pakri pusiasalį, iš kurio atsiveria nepaprasti Baltijos jūros vaizdai nuo 25 m aukščio uolos, taip pat nedidelį Pakri krioklį ir garsųjį Keilos krioklį – vienus gražiausių Estijoje.
Tada patraukėme į Taliną. Tyrinėdami UNESCO saugomą senamiestį, pamatėme svarbiausius miesto paminklus, įskaitant Tompėjos pilį, Aleksandro Nevskio katedrą, gotikinę katedrą ir garsiuosius Viru vartus.
Aplankėme Kadriorgo parką ir rūmus, kurie žavi savo istorija ir gražia architektūra. Vėliau nuvykome į interaktyvų vandens lėktuvų uosto muziejų, kuriame galėjome pamatyti laivus, povandeninius laivus ir išbandyti skrydžio simuliatorių.
Kelionės pabaigoje pamatėme įspūdingą Jägalos krioklį – didžiausią natūralų krioklį Estijoje.
Norime padėkoti už kelionę savo draugams iš Paberžės šv. S.Kostkos gimnazijos!
Rajoninis rašybos konkursas „Rašau be klaidų“
Mūsų mokyklos mokiniai Elžbieta Bogdanovič (3 kl.) ir Daniel Jancevič (4 kl.) dalyvavo rajoniniame rašybos konkurse „Rašau be klaidų“, kuris vyko Konstantino Parčevskio gimnazijoje. Sveikiname Elžbietą Bogdanovič už užimtą III vietą!
Pamoka už mokyklos ribų – istorija ir geografija gamtoje
Sudervės Mariano Zdziechovskio pagrindinės mokyklos ir Paberžės šv. Stanislovo Kostkos gimnazijos aštuntų klasių mokiniai dalyvavo integruotoje istorijos ir geografijos pamokoje už mokyklos ribų tema „Praeities paveldas ir Vilniaus rajono kraštovaizdžio ypatumai“.
Išvykos metu mokiniai aplankė Paberžės Švč. Jėzaus Širdies bažnyčią, Glitiškių dvarą bei grožėjosi 600 metų skaičiuojančiu ąžuolu – vienu seniausių Lietuvoje. Taip pat dalyviai aplankė vaizdingus Širvio ir Asvejos ežerų apylinkes.
Nepaisant ne itin palankaus oro, visus lydėjo gera nuotaika. Bendrai ant iešmo kepamos dešrelės ir bulvės folijoje tapo puikia proga ne tik pabendrauti, bet ir ugdyti bendradarbiavimo bei atsakomybės įgūdžius. Mokiniai taip pat parodė atsakingą požiūrį į aplinką – po poilsio vietą paliko tvarkingą ir švarią.
Tai buvo vertinga pažintinė pamoka, leidusi mokiniams geriau pažinti savo krašto istoriją, gamtą ir stiprinti tarpusavio bendrystę.
Dar viena mūsų mokinių sportinė pergalė!
Gegužės 26 dieną Mariano Zdziechovskio pagrindinėje mokykloje vyko rajoninės kvadrato varžybos, skirtos pradinių klasių mokiniams, gimusiems 2015 metais ir jaunesniems.
Mūsų mišri berniukų ir mergaičių komanda su dideliu entuziazmu, sportine dvasia ir puikiu komandinio darbo pavyzdžiu atstovavo mokyklai bei pasiekė puikų rezultatą. Su dideliu džiaugsmu pranešame, kad mūsų mokiniai iškovojo I vietą! 🥇
Nuoširdžiai sveikiname mūsų jaunuosius sportininkus ir linkime dar daug pergalių, sėkmės bei neišsenkančio džiaugsmo sportuojant!
Mūsų mokinių sėkmė rajoninėse kvadrato varžybose!
Gegužės 25 dieną Kyviškių pagrindinėje mokykloje vyko rajoninės kvadrato varžybos, skirtos 2013 m. gimimo ir jaunesnių mokinių grupėms. Mūsų mokiniai su dideliu entuziazmu ir sportine dvasia atstovavo mokyklai bei pasiekė puikių rezultatų.
Džiaugiamės galėdami pranešti, kad berniukų komanda iškovojo I vietą, o mūsų mergaičių komanda užėmė III vietą. Šis gražus pasiekimas – mokinių pastangų, bendradarbiavimo ir sportinio ryžto rezultatas.
Nuoširdžiai sveikiname visus dalyvius ir linkime dar daug sportinių pergalių bei sėkmės ateityje!
Edukacija Vilniaus automobilių muziejuje
Gegužės 8 dieną 7 klasės mokiniai kartu su fizikos mokytoja Alina Makovska lankėsi Vilniaus automobilių muziejuje. Pažintinės edukacinės išvykos metu mokiniai turėjo galimybę pamatyti išskirtinę senovinių ir modernių automobilių kolekciją, susipažinti su automobilių istorija bei sužinoti, kaip bėgant metams vystėsi technika ir transporto priemonių konstrukcija.
Išvyka buvo puiki galimybė suderinti mokymąsi su smagiu laiko praleidimu. Tai buvo tikrai įdomi ir įspūdžių kupina diena!









