Sąmoningumo didinimo mėnuo BE PATYČIŲ

Kovo mėnesį Vilniaus rajono Sudervės Mariano Zdziechovskio pagrindinėje mokykloje mokiniai dalyvavo įvairiose „Sąmoningumo didinimo mėnuo BE PATYČIŲ“ veiklose, prie kurių prisijungė net patys mažiausi mūsų mokyklos ugdytiniai.

Kartu su ikimokyklinių ir priešmokyklinės grupės ugdytiniais dalyvavome projekte „Draugystės aitvarai“. Veiklų metu sukūrėme nuostabius aitvarus. Taip pat draugystės tema diskutavome per „Kimochis“ užsiėmimus.

Džiaugiamės, kad mūsų pradinių klasių mokiniai turi galimybę dalyvauti Tarptautinėje prevencinėje programoje „Zipio ir Obuolio draugai“. Užsiėmimų metu kalbama apie jausmus, draugystę, atstūmimą, patyčias, kaip spręsti konfliktus. Mokiniai ugdo kasdieniam gyvenimui ir bendravimui reikalingus socialinius įgūdžius.

Mokinių tarybos susirinkimo metu, mokyklos psichologė, pristatė Olweus apklausos rezultatus. Mokiniai diskutavo grupėse, ieškojo būdų kaip spręsti kai kurias problemas. Mokinių tarybos iniciatyva buvo pasiūlyta daugiau laiko per pertraukas praleisti su mokytojais organizuojant „Arbatos pertraukėles“. Taip pat visa mokyklos bendruomenė, minint Pasaulinę Dauno sindromo dieną, prisijungė prie akcijos „Spalvotos kojinės“.

Naujienos2022.04.05