EDUKACINĖ PAŽINTINĖ IŠVYKA VAIKŲ GYNIMO DIENOS PROGA „LATVIJOS PRAEITIS IR DABARTIS“

Ne paslaptis, kad mūsų mokyklos bendruomenė mėgsta tyrinėti. Šį kartą aplankėmė Latvijos kurortinį miestelį – Jūrmalą ir sostinę – Rigą. Istorijos mokytoja Liucina Lapševič ir mokyklos direktorė Renata Starenkienė suorganizavo 2 nuostabias džiaugsmo, nuotykių ir tyrinėjimo kupinas dienas, kurių metu susipažinome su Latvijos istorija, geografija ir kultūra.
Pirmiausia susipažinome su Rundalės rūmų žavesiu ir Kurlandijos hercogų šeimos paslaptimis. Po ekskursijos ir edukacijų hercogų vasaros rezidencijoje – mūsų laukė gražiausias Baltijos jūros kurortas – Jūrmala. Jūros ošimas, nuostabus viešbutis prie pat jūros kranto ir puikus saulėtas oras paliko neišdildomus įspūdžius. Galimybė paplaukioti baseine, atsipalaiduoti SPA zonoje, o norintiems – praleisti laiką sporto salėje, pasivaikščiojimai kurorto parkuose ar pajūriu, taip pat skanūs pusryčiai – leido visiems atsipalaiduoti ir mėgautis akimirka.
Kitą dieną mūsų laukė pažintis su nuostabiąja Latvijos sostine Riga. Seni gyvenamieji namai, senoviniais akmenimis grįstos gatvelės, raudoni čerpiniai namų stogai ir virš jų iškylantys bažnyčių aukšti špiliai –  mums pasakė, kad čia karaliauja gotika, liuteronybė ir daugiakultūriškumas.
Apžiūrėję sostinės senamiestį, aplankėme Rigos automobilių muziejų, visi buvo sužavėti unikalių ir labai retų automobilių ekspozicija. Mokiniai pagilino žinias apie automobilių pramonės istoriją  – nuo pirmojo rato iki pirmojo automobilio. Tai buvo puikiai praleistas laikas kartu.

Naujienos2024.05.21