Tarptautinė skaičiaus Pi diena

Kovo 14 d.  mokykloje minėjome Pi dieną. Matematikos mokytojos Liucija Jastramskienė ir Beata Zubricka organizavo matematikos konkursą 5-10 klasių mokiniams. 7 klasės mokinė Milena Baniukievič parengė pranešimą apie skaičiaus Pi istoriją, o 10 klasės mokinė Olivija Stankevičiūtė skaitė V. Šymborskos eilėraštį „Skaičius Pi“.

Tai buvo matematikos varžybos, kupinos rebusų, rungčių ir mįslių. Komandos turėjo pateikti kuo daugiau skaičiaus Pi skaitmenų po kablelio, sudėti matematinį domino, tangramą ir  interaktyvią dėlionę, išspręsti galvosūkius ir interaktyvų kryžiažodį, atlikti praktinius pratimus – pieštuku, liniuote ir virvele nubrėžti  nurodyto spindulio apskritimą, išmatuoti sukimosi lankų skersmenį ir apskaičiuoti jų ilgį bei plotą. Mokiniai taip pat padarė gražią, spalvotą dėlionę iš dekoruotų skaičių Pi, kuri buvo pakabinta mokyklos koridoriuje.

Mokiniai labai smagiai praleido laiką varžybose, per kurias turėjo pademonstruoti gilias matematikos žinias.

Direktorė R. Starenkienė paskelbė pirmųjų 3 vietų laimėtojus, nugalėtojams įteiktos nedidelės dovanėlės, o likusiems dalyviams – saldainiai.

Apibendrinus varžybas, mokiniai turėjo galimybę paragauti matematikos mokytojų jiems iškeptų nepaprastų „Pi pyragų“.

Naujienos2024.03.15